Gracie marynarzem i chcielibyście strzelać z broni palnej i dział okrętowych, ale system Warhammera Wam to uniemożliwia? Chcielibyście grać łowcami czarownic wyposażonymi w pistolety, ale żadna profesja w rozwoju Waszych postaci nie daje możliwości nauczenia się zdolności “Broń Palna?” To już nie problem, wystarczy, że udacie się do Imperialnej Akademii Artylerii w Nuln i rozpoczniecie edukację w jej murach, kto wie może też znajdzie się tam dla Was jakieś zadanie!

W “Poradniku staroświatowca” Warhammer 2ed na stronie 105 możemy odnaleźć opis Akademii Artylerii w Nuln. Znajdziemy tam jej mapę, przykładowy dzień w Akademii, oraz statystyki uczących w niej mistrzów musztry czy mistrzów artylerii. Posiadając taki zasób, mistrz gry może się pokusić o rozegranie pojedynczej przygody, a może nawet całej kampanii właśnie w Akademii w Nuln. Ale to miejsce daje też pewne możliwości rozwoju postaci graczy i o tym głównie będzie ten artykuł.

W akademii możemy uczyć się umiejętności i zdolności spoza naszych profesji i będzie to kosztować 100 punktów doświadczenia plus czesne. Wysokość czesnego zależne jest już od mistrza gry, ale jeśli poszukacie zadań w akademii może się okazać, że jako agenci będziecie mogli pobierać lekcje w specjalnych cenach, a może nawet za darmo.

Czego możemy się nauczyć w akademii.

Umiejętności podstawowe

Dowodzenie, Jeździectwo, Powożenie

Umiejętności zaawansowane

Czytanie i pisanie, Rzemiosło naprawy polowe, Rzemiosło rusznikarstwo, Sekretny język bitewny,

Zdolności

Artylerzysta, Błyskawiczne przeładowanie, Broń specjalna mechaniczna, Broń specjalna palna, Opanowanie, Strzał mierzony, Strzał precyzyjny, Strzał przebijający, Strzelec wyborowy.

Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie. Koniec z maszerowaniem pieszo- rozwińcie jeździectwo, zakupcie wierzchowca i w drogę. Nauczcie się czytać i nie będziecie już musieli biegać ze znalezionymi kartkami do swoich towarzyszy, aby Wam coś przeczytali. Zaopatrzcie się w zdolność “Błyskawiczne przeładowanie” oraz łuk i siejcie spustoszenie wśród wrogów niczym elf broniący lasu. Innym pomysłem może być opanowanie zdolności “Broń specjalna palna” w połączeniu ze “Strzałem mierzonym”, do tego zakup rusznicy i pozostaje nam już tylko znalezienie przeciwników.

Możliwości jest tyle, że każdy powinien swoją postacią odbyć pielgrzymkę do Nuln. Kto wie, może Wasi mistrzowie zgodzą się aby takie szkolenie można było odbyć także w innych szkołach w innych miastach. Jestem przekonany, że chociażby słynny Uniwersytet Altdorfski także może świadczyć takie szkolenia.

Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla swoich postaci i udacie się do Nuln w poszukiwaniu wiedzy, umiejętności i zdolności. Powodzenia i nie dajcie się chaosowi.